Skip to content

Blog

Güncel Blog İçerikleri

5/5

Captain Digital

Güncel 
İlgili 
Merak Edilen 
İçerikler Burada!
  • All
  • Dijital Pazarlama
  • E-Ticaret
  • Google Ads
  • SEO
  • Sosyal Medya
  • Uncategorized
  • Ürün Çekimi

Blog ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Captain Digital ile en iyi blog yazılarının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz. Konuyla alakalı detaylı bilgi için blog içeriklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

En iyi blog içerikleri kullanıcılara en fayda sağlayan blog içerikleridir. İçerikler  oluşturulurken uyulması gereken ilk kural kullanıcıların sorunlarına veya merak ettiklerine yönelik içerikler hazırlamaktır.

Blog içeriklerinin içerik uzunlukları önemlidir. Detaylı bir içeriğe sahip bir konuda blog yazısı hazırlamak istiyorsanız. Konuları kısa kısa anlatmanız sizin blogunuzun kalitesini düşürecektir.

Kullanıcının aradığı sorgulara yazı içerisinde cevap verilmemesi içeriğin kullanıcı tarafından veriminin düşük olduğu algısı ile içeriğin kalan kısmının okunmamasını sağlayacaktır.

Diğer bir nokta ise içeriklerinizi sadece bir yazı olarak değil diğer materyalleride kullanarak hazırlamanızdır. Görseller, videolar, testler ve buna benzer sayfada ziyaretçilerin okumalarına daha çok katkı sağlayacak materyal kullanılması blog içeriklerinin kalitesi için çok önemlidir. 

Günümüzde kullanıcılar hızlı bilgiye ulaşmak istemektedirler. Bir içeriği okurken harcanan süre ile onunla ilgili bir videonun izlenilmesi için harcanan süre arasında oldukça ciddi bir fark vardır.

Konuyla alakalı bir video, yazı içeriği içerisinde olursa kullanıcı o videoyu içeriğini okurken aralarda izleyebilir. Bu hem ziyaretçinin yazıların içerisinde karışıklık yaşamasını engeller hem de konuyla alakalı çok daha iyi verim almasını sağlar.

İşiniz veya sektörünüzle alakalı olarak sitelerinizde ayrı bir alanda blog yazılarınızın olması konusu değişmektedir. Daha niş(niche) bir alanda faaliyet gösteren bir siteniz varsa ayrı bir alan açmak yerine hizmet sayfalarınızı güçlendirmeniz sizler ve kullanıcılar için çok daha iyi olacaktır.

Ancak geniş kitlelere ve alanlara hitap eden bir sektörde iseniz evet bir blog sayfası ve bir çok yazı içeriğine sahip olmalısınız.